Selülit Nedir Nasıl Geçer?

selülite kesin çözüm yolları
Paylaş
 

Selülit nedir?selülit ne demek ? Selülit vucudumuzda’ki yağların dengesiz bir şekilde büyümesi ile oluşan bu yağların ve toksit sıvıların cilt altındaki bölgeye yerleşerek,cilt altında büyümeye ve şekil almaya başlamasıdır,tıpta bağ dokusu diye simlendirilmektedir,zaman la ilerleyen selülit  cildimizde portakal kabu görüntüsü vermekte,bir süre sonra çok can sıkıcı bir hal alabilmektedir.

Bu yazımızda selülitten nasıl kurtulunur,Selülitsiz Bacaklara Sahip Olmanın Sırları,selülit tedavisi,selülitin belirtileri nelerdir,neler selülite neden olur,ev de selülit tedavisi, Selüllit için ne yapmalı?gibi konulara değineceğiz.

Selülit Nasıl Geçer

Sağlıklı bir yaşam, selülitsiz bir hayat için her zaman sağlıklı beslenme en önemlisidir. Sizlere özel olarak derlediğimiz bu yazı da selülitlerden kurtulmanın en iyi yollarını açıkladık… Sizlere tavsiye edeceğimiz farklı besinlerden rastgele istediklerinizden en az 3 tanesini günlük olarak tüketmeye çalışın.

Selülit Zararlı mı

Selülit tedavisi uzman doktorlar tarafından,göztetim altında yapılması,ve cilt yapınız,selülit seviyesine bağlı yağlanma oranı göz önünde bulundurularak,uygulanacak olan tedavinin her hangi bir zararı bulunmamaktadır.

Selülit zararları konusunda uzmanlar doğru yapılan uygulamalarda herhangi bir sağlığa zararı tesbit edilmediğini belirtmişlerdir.

Selülit tedavisinde uygulanacak tedavi yöntemini doğru seçip uygulama kullanılacak tedavi yöntemine,paralel devam etmesi gerekir.

Selülit Zayıflayınca Geçer mi?

Genellikle kilolu kişilerde görülen selülit problemi,beraberinde  şu soruyu getirmektedir,zayıflayınca selülitlerim geçermi?selülitler kişi zayıfladığında kısmen azalsa bile kimi zaman tamamiyle bitmeyebilir. kilo verdikten sonra selülit kalacak olsa bile kilolu zamanınıza göre kurtulmanız çok daha kolay ve basit olacaktır.

Selülit Oluşumunun Nedenleri

Selülit oluşumun nedenleri selülit neden oluşur

içerisinde bir çok etken bulumaktadır,özel nedenler doktor kontrolü ile meydana çıkmaktadır başlıca nedenleri arasında şunlar sayabiliriz

 • Genetik nedenler
 • Hormonal bozukluklar
 • Aşırı kilo alımına bağlı deride yağlanma
 • Hareketsiz yaşam
 • Hazır yiyeceklerin çokca tüketimi

Kimyasal içeren ürünlerin kullanımına bağlı vucuttaki hücre değişikliğine bağlı septomlar.

Selülit Kremi

Selülit kremi kullananlar şöyle bir durumu tecrübe ettiklerini belirtmişlerdir,selülit kremi önerileri istenildiğnde tavsiye edilememektedir sebebi ise gözle görülür bir etkisinin olmayışıdır çok uzun vadede kullanımı ise maddi olarak hiç de azınsanmayacak rakamları doğurmaktadır.

Selüllit Kremi Kahve

Selülit probleminde çokca kullanılan,her an elimizin altında bulunan,kahve kremi diye adlandırılan kür içerisine selülit için zeytinyağı da  katılarak  düzenli olarak kullanıldığında cildi yumuşatıp nemlendirdiği gibi,selülit tedavisi görmüş ciltlerde rahatlatıcı etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Selülit Kremi Kullanımı

Selülit kremi kullanırken en çok sorular sorulardan bir tanesi,selülit kremi spordan önce mi sürülmeli yoksa spordan sonramı?sorusu gelmektedir spordan önce selülit kremi kullanmanız spor yaparken etkisini arttırdığı söylenilen ve tavsiye edilen yorumlar arasındadır.

Selüllit belirtileri

 • Deride kızarıklık.
 • Deride kırmızı çizgiler, kırmızı bölgeler.
 • Şişme.
 • Isınma.
 • Ağrı veya dokununca acıma.
 • Tenden berrak sarı bir sıvı akıntısı.
 • Eğer hastalık kan yoluyla bedene sıçrarsa, sonucunda ateş ve sıtma görülebilir.
 • Selüllit çatlakları

Selülit Ozon Tedavisi

Selülit için ozon tedavisi uygulaması son zamanlarda adından çokca söz ettirmektedir,selülit için ozon tedavisi yaptıranlar memnun kaldıklarını selülitlerden 1 ay gibi sürede yarı yarıya kurtulduğunu söyleyenler çoğunluktadır

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle selülit tedavisi yaptıranlar hiç azınsanmayacak kadar çoktur,bölgesel inceleme yapılmadan lazer ile selülit tedavisi uygulanmamaktadır,ciltte belli yerlerden küçük kesikler ileçekme yapan bağlar kesiliyor  ve deri altında fıtıklaşan yağlar yakılmaktadır,en kısa yoldan selülitlerden kurtulmak için lazer tedavisini tercih edenler şikayetci oldukları tek nokta ise ödemlerin geçmesinin biraz zaman almasıdır.

Kollardaki Selülit Nasıl Geçer?

Kol kasları biseps ve triseps diye adlandırılan iki kas gurubundan oluşmaktadır,kollardaki selülitler’den kurtulmak için bu iki kas gurubunu küçük ağırlıklar kullanarak,kol egzersizlei ile tahmininizde çok daha kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Selülit Oluşmaması İçin Ne Yapmalı

Selülit oluşmaması İçin ne yapmalısorusına gelince aslında selülitin en iyi tedavi şeklidir diyebiliriz,çünkü selülitin oluşmasını engellemek için yapacağınız şeyler hem sağlığınız açısından olumlu sonuçlar doğuracak hemde daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız şimdi Selülit oluşmaması İçin ne yapmalı sorumuzun maddelerimizi sıralayalım.

 • Selüllit Nasıl geçer sorusuna en iyi yöntem selülit Egzersiz leridir
 • Düzenli olarak spor yapmayı ihmal etmeyin
 • Tv izlerken atıştırmalardan uzak durun
 • Bol bol su için
 • Tuz tüketimini en aza indirin
 • Kola ve asitli içecekleri azaltın mümkünse içmeyin
 • Kahvaltıyı doyurucu bir şekilde yaparak diğer öğünlerinizi azaltın.
 • Düşük kalorili diyetlerden uzak durun
 • Marketten değil kendi meyve suyunuzu kendiniz yapıp tüketin
 • Sigara ve alkol tüketmeyin
 • Sabahları su içerisine limon sıkarak 1 bardak limonlu su için
 • Soya içeren kremler kullanın
 • Ekmeği azaltın,yapabiliyorsanız hayatınızdan çıkarın

Selülit Oluşumunu Engelleyen Besinler

 • Brokoli. Brokoli,
 • Muz
 • Ispanak
 • Lahana
 • Yumurta
 • Limon
 • Yoğurt
 • Ananas

Selülit düşmanı besinler

Selüllit Geçmesi için Bitkisel Yiyecekler

Selülit için Su: Kan dolaşımında düzenlenme işlevi gören suyu bol tüketmeye çalışın. Ödem oluşumlarını da engeller. Az günlük 2,5 – 3 litre sıvı alınmalıdır. Büyük oranı da su olmasına dikkat edin.

Selülit için Keten tohumu: Damarların açılmasında ve kan dolaşımının rahatlamasında işe yarayan keten tohumu, her sabah tatlı kaşığıyla 2-3 kaşık yenilmelidir. Yoğurt ile karıştırılıp da yenilebilir.

Selülit için Maydanoz, brokoli, karnabahar ve portakal: Deri altında bağ dokusu güçlendiren bu besinler ile yağlardan uzak duracaksınız! C vitamini açısından da oldukça zengin olan bu besinleri her zaman sofranızda bulundurmaya çalışın.

Selülit için Soya: Et, tavuk tüketimi yerine sizlere her zaman 3 adet soya köftesi veyahut dilediğiniz takdir de soya fasulyesi (bir porsiyon) öneriyoruz.

Selülit için Somon balığı: Haftalık olarak 2-3 gün tüketilmesini önerdiğimiz bu yağlı balık sayesinde damarlar genişleyecek ve kan akışı da böylelikle hızlanacaktır.

Selülit için Domates suyu: Vücudu toksinlerden arındıran domates suyu ile selülitlerinizi giderebilirsiniz! Günde 2-3 bardak yeterlidir.

Selülit için Üzüm Çekirdeği, toz kakao: Bağ dokusunda büyük oranda destekçi olan bu besinler ile vücudunuza sağlıklı besinler almış olabilirsiniz.

Selülit için Soğan ve sarımsak: Bu ikiliyi her salata yapımınızda ya da her sofranızda bulundurmaya çalışın. Kan basıncında etkili olup dolaşımda da rahatlama konusunda yardımcı olur.

Selülit için Kereviz: Kan damarlarının açılmasını, kasılma sorunlarının giderilmesini sağlar. Kan dolaşımında da etkilidir.

Selülit için Yeşil çay: İçeriğinde şifalı besinlerin bulunmasıyla yağ yakımı konusunda etkilidir. Günde 2 fincan kadar yeşil çay yeterli olur.

Selülitlerin Giderilmesinde Kullanılan Diğer Seçenekler

Selüllit Fırçası:Kan dolaşımını hızlandıran son zamanlarda at kılından’ yapılan vucuda masaj yapılarak uygulanan basit ama başarılı bir seçenektir.Selüllit enfeksiyonu fırçası kullananlar hem masaj yaptı hem selüliti giderdiği için çok memnun kaldıklarını belirtmektedir.

Selüllit Masajı:Banyo kesesi kullanarak,ve vucuda normal masaja benzer şekilde belli bölgelerden başlayarak aşağı doğru yapılar masaj yağ dokusunua odaklı yapılır,uzman kişiler tarafından yapılması,ve eğitim alınması gerekmektedir.

Selüllit Diyeti: Selülirt diyeti için diyetisyen doktorlardan yardım alabilir, selülit diyet programını uygulayarak selülitlerinizden kurtulabilirsiniz,

Selülit Masaj aleti:Selülit masaj aletleri deri altında birikmiş yağ tabakasını harekete geçirip ısıtılarak eritilmesine yardımcı olan selülit için tasarlanmış özel aletlerdir.Selüllit aleti kullananlar’ın çoğunlukta olduğunu bilmekeyiz

Selüllit antibiyotik:Selülit tedavisinden sonra doktor tarafından verilen ilaçtır doktor tavsiyesi ve reçete ile satılmaktadır.

Selüllit Bandı:selülit pansumanı diye olarak’da adlandırılan Selülit bandı kullananlar‘ın tekrar tekrar tercih ettikleri bir üründür deri üzerine yapıştırılarak cilt tabakası altındaki yağların yakılmasına yardımcı olur.

Selülit sorunu için vakum aleti kullananlar‘ etkili sonuçlar almışlardır

Selüllit Hacamat:Doğal yollardan selülitten kurtulmanın bir diğer adı selülite hacamat tedavisidir,uzmanlar tarfaından yapılan tıbbi hacamat selülit tedavisinde önemli rol oynamakta başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Selüllit Çayları:En etkili selülit çayları 

 • Hindiba Çayı
 • At kuyruğu otu çayı
 • Yeşil çay
 • At kestanesi çayı
 • Maydanoz çayı
 • Gotu kola bitki çayı

Selüllit Detoksu:Vucutta biriken toksinlerin atılma işlemine verilen ismdir yukarıda saymış olduğumuz selülit çayları ile selülit detoksu nu gerçekleştirebilirsiniz.

Selülit sabunu:Selülit sabunu kullanmayanlar öncelikle selülit sabunu kullanların yorumlarına bakarak fikir sahibi olmaktadırlar,bizde kısaca bahsedelim istedik selülit sabunu kullananların geneline baktığımızda selüliti geçirmede pek etkili bir sonuç sağlamasada cildi güzelleştirip sıkılaştırdığı konusunda aynı noktada buluşmaktadırlar.

Selülit ve sıkılaştırıcı kremler:Selülit sıkılaştırıcı kremler selülit tedavisi gördükten sonra cildin sıkılaçması için kullanılan kremlerdir.

1 Haftaa selülit nasıl geçer:Bacak kısmında Çok yüksek oranda selülit problemi olmayanlar,1 haftalık düzenli selülit egzersizi yaparak kurtulmaları mümkün hale gelebilmektedir.

Selüllit bakımı:Tıbbi müdahaleden sonra operasyon yapılan bölgeye uygulanan bakımın tümüne denir.

Selüllit enfeksiyonu nedenleri:Lazer veya tıbbi olarak yapılan müdahaleden sonrası selülit tedavisi uygulanan bölgenin güneş ışığına maruz kalması veya herhangi bir nedenden dolayı şişmesi ve ya kızarmasıdır

Selülit Patlaması:Deri altında bir noktada biriken yağın patlamsına denir lipom patlaması diye’de adlandırılmaktadır.

Selülit Lahana Kürü:4 adet lahana yaprağını 500ml suda kaynatılarak hazırlanır,her gün yemeklerden 1 saat önce ve yemekten 1 saat sonra tüketilmelidir.20-25 gün devam ettikten sonra cildinizde sonuçlarını görmeye başlayacaksınız

Selüllit Enfeksiyonu bılaşıcımı?Selülit enfeksiyonu bulaşıcı değildir.

 

Bu yazı 704 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak