Nane Çayı Faydaları

Nane-çayı-faydaları-nelerdir
Paylaş
 

Nane çayı diğer saydığımız bitkisel çaylar gibi vücutta metabolizma hızlandırıcı bir etki yaratmaz. Aynı şekilde nane çayı tüketerek yağ yakma gibi bir durumuda yoktur. Peki,nane çayı neden listemizde? Nane Çayı ve Bitkisel Zayıflama makalemizde sizlere diyet yapmanızda yardımcı olacak, bazen kendi başına etkili bazen de başka etkileri ile zayıflama yardımcı bitkileri tanıtmaya çalışıyoruz. İşte nane çayı da bu bitkisel çaylardan birisi.

Nane Çayı Zayıflatırmı?

Nane bitkisi Yapısında metabolizma hızlandırıcı bir etki veya yağ yakıcı bir sistem taşımayan Nane Çayı kişideki gaz ve şişkinliği alıcı bir rol oynayarak diyetinizde size katkı sağlıyor.nane çayı ile zayıflayanlar oldukaça olup nane çayı ile zayıflayanların yorumlarının en başında önerdikleri ise düzenli olarak kullanımının çok önemli olduğunu kaydetmektedirler.

Özellikle belirli bir süre diyet yapmayan ve bir anda diyete başlayan kişilerde diyet yemeklerine alışma süreci içerisinde hazımsızlık sorunları, şişkinlik, aşırı gaz çıkarma veya ishal olma gibi sıkıntılar baş gösterebilmektedir.

Zaman içerisinde alıştıkları tıka basa doyma sisteminden çıkan mide ve diğer organlar bu sürece alışma evresi içerisinde farklı tepkiler verebilmektedirler. Bu sebeple  Nane Çayı bu dönemde bir anlamda size destek olacak çaylar listesinde ilk sıralardadır.

Baş ağrısını hafifletmesi, ishale iyi gelmesi, adet sancılarını hafifletmesi, şişliği alması, aşırı gaz sancısını azaltıcı etkileri sebebiyle ister diyet esnasında isterseniz de günlük yaşamda rahatlıkla kullanabilir ve tüketebilirsiniz.

Nane Çayının Faydaları

 • Nane çayının buharını soluyarak burun tıkanıklığını giderir,sinüslerin açılmasına yardım eder.
 • Boğaz kuruluğuna giderir
 • Gaz problemini çözer
 • Safra taşı düşmesine yardım eder
 • Mide bulantısını geçirmeyeyardımcıdır.
 • Kusmayı engeller.
 • Mide yanmasını geçiri
 • Sindirimi düzenler
 • İshale iyi gelir
 • Kabızlığa iyi gelir
 • Mide kramplarını giderir

Nane Çayının Hormonlara Etkisi

İngiliz Guardian gazetesinin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde,bilim muhabiri Ian Sample imzasıyla yayınlanan haberde, ard arda beş gün boyunca nane yaprağı çayı içen kadınlarda yüz, karın ve göğüs bölgelerinde koyu renkle tüylerin oluşmasına neden olan hirsutizm’i tetiklediğine inanılan hormonların azaldığı kaydedildi.
Söz konusu düzensizliğin Polikistik Yumurtalık Sendromu’yla ilişkili olduğu belirtilen haberde, bu durumun, doğum yapabilme çağına gelen bayanların yüzde 5 ila 10’unu etkilediği ifade edildi.nane çayı içerek tüyleri yok etmek biraz zaman alsada imkansız görünmüyor.

Hamilelikte Nane limon çayı içilirmi

Hamilelik dönemi hassas bir dönem olmasına rağmen,makul oranda içilecek nane limon çayının bir sakıncası bulunmamaktadır.

Nane Çayı Aç Karnına İçilirmi?

Kronik bir hastalığınız var ise diğer bitkisel çaylarda olduğu gibi nane çayını kullanırken doktorunuza başvurmanız gerekmektedir,normal şartlarda nane çayı aç karnına tok karnına içilebilen bitkisel çaylardandır.

Nane Çayı (regl)Adeti Kesermi?

Nane çayı adet kanamasını sökmeye yardımcı bir bitki çayıdır,ayrıca nane çayı adet sancısına dönemindeki ağrıların dinmesine,adet kanamasını azlatmaya,adet öneminde gergin olan sinirlerin yatışmasına yardımcı olmaktadır,günde iki fincan nane çayı ile bu sonuçları elde edebilirsiniz.

Nane Çayı Anne Sütünü Azaltır mı?

35 li yaşın üzerindeki anne adaylarının süt üretimi diğer yaş altı guruptakilere göre daha yavaştır,nane çayı tüketimi süt üretimini yavaşlatabilmektedir,bundan dolayı özellikle 35 yaş ve üzeri anne adaylarının,sigara,alkol kullanımından kesinlikle kaçınması hamilelik ve emzirme öneminde nane çayı tüketimini azaltması gerekmektedir.

Nane Çayı Ateşi Düşürür mü?

Soğuk algınlığı denince akla gelen bitkilerden bir tanesi olan nane barış mançonun şarkısına konu olacak kadar etkili bitki olduğunu biliyoruz, soğuk algınlığında ve diğer ateşli hastalıklarda nane çayınının  ateş düşürücü etkisini göz ardı etmem mümkün değildir tabiki, ayrıca yapılan araştırmalar beyindeki sinir hücreleri üzerindelki koruyucu etkisi olduğunu ortaya koymuştur.

Nane Çayı Bebeğe Verilirmi?

Nane çayı yoğun kıvamlı bir çay değildir,nane çayı bebeklerde gaz giderici etkisi ile çokca kullanılmaktadır,bebeklere verilen bir kaç damla ılıştırılmış nane çayı bebeklerde gazın çıkmasına yardımcı olmaktadır. yine kullanmadan önce doktor tavsiyesi almak önem arzetmektedir.normal şartlarda nane çayıbebeklere verilebilmektedir.

Nane Çayi Bebek Dusururmu?

Gebelik döneminde bitki çaylarının çok fazla tüketilmesi bebeğe zarar verbileceği için hamilelik döneminde nane çayının kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Nane Çayi Baş Ağrısına İyi Gelirmi?

Nane çayı beyindeki sinirlerin gevşemesine ve rahatlamasına yardımcı olmaktadır, bundan dolayı çoğu zaman soğuk algınlıklarına bağlı baş ağrısına,boğaz ağrısına,iyi geldiği bilinmektedir ayrıca nane çayı hastalık döneminde balgam söktürücü etkis bulunmaktadır.

Nane Çayi Diş Ağrısına İyi Gelirmi?

Nane yağı ağız içerisindeki bakteriler ile savaştığı gibi ,diş ağrısını geçirmekte başarılı sonuçlar kaydedilmiştir,nane çayı ile gargara yaparak ağız ve diş hastalıklarına karşı ,savunma mekanizmanızı güçlendirebilirsiniz.

Nane Çayı Cilde Faydaları

Cildinize nane bakımı Ev de nasıl nane maskesi yaparak cildinize bir iyilik yapailirsiniz ihtiyacınız olan malzemelr çok basit 1 kaç tatlı kaşığı kuru nane den ibaret. kuru nane bitksini güzelce haşladıkatan sonra yarım saat dinlendirin ve ardından cildiniz ince birtabaka halinde uygulayın cildinizdeki değişime sizde inanamayacaksını,cilt güzelliği için nane maskesi ile kozmetik ürünlerine para harcamaktan kurtulacaksınız.

Nane Maskesinin Cilde  Faydaları.

 • Cildi Sıkılaştırır
 • Cildi Nemlendirir
 • Ciltteki çatlakları gidermeye yardımcı olur
 • Ciltteki ölü derileri atmaya yardımcı olur
 • Nane maskesi ciltteki sivilcelerin tedavisine iyi gelmektedir.

Nane Çayı Hakında En Çok Sorulan Sorular Ve Cevapları

Nane Çayı Tüy döker mi?

Sürekli kullanımda vucuttaki tüyleri zayıflatıp inceltmektedir

Nane Çayı Tansiyonu düşürürmü?

Nane çayı tansiyonun yükselmesini engellemektedir

Nane Çayı Saçları Dökermi?

Nane Çayını saç dökmesine nede olduğu tesbit dilmemiştir.

Nane Çayı Emziren Anneler? Emziren anneler anne adaylarının nane çayını tüketmemeleri gerekir aksi halde süt oluşumu yönünden olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Nane Çayı Hamileler İçebilirmi?

Hamilelik te kullanımı konusunda uzman doktorlar çok fazla abartılmadığı sürece bir zararının olmadığını belirtmişlerdir, hamilelikte nane çayı tüketiminin doğum sonrasındaki süt oluşumuna etki edip etmediği konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

Nane Çayı İshale İyi gelirmi?

Nane çayı ishalin giderilmesinde etkili sonuçla elde edilmiştir

Nane Çayı İştah Açar mı?

Nane Çayının iştah açıcı özelliği vardır

Nane Çayı Kaç Kalori?

Nane çayı 2 kcal’dir

Nane Çayı Ödem Atarmı?

Ödem attıran çaylar arasında en etkili olanları. nane çayı ve ıhlamurdur.

Nane Çayı Yüze Sürülürmü?

Nane çayı yüze maske olarak kullanılddığında, cilt üzerinde bir çok olumlu etkileri vardır.

Nane Çayı Cinsel isteği artırırmı ?

Cinsel yönde uyarıcı etkiye sahiptir.

Dilerseniz yeşil çay ile Nane çayını birleştirerek te kullanabilirsiniz.

Diğer bitkisel çaylarda da olduğu gibi bu çayda da şeker tüketimini mümkünse sıfıra indirmenizi rica ediyoruz sizden çünkü tatlandırıcı olarak kullanılan balın dahi bitkisel çaylarda etkisini zayıflattığını Dr İbrahim Saraçoğlu uyarmaktadır.

 Nane KG Fiyatı- 34 tl dir

Bu yazı 520 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak