Mide Bulantısına Ne İyi Gelir.Ne Geçirir?

Mide bulantısı nedenleri mide bulantısı nasıl geçer
Paylaş
 

Mide Bulantısı Öncelikle mide bulantısı hafife alınmayacak kadar önemlidir, bir çok sebebi olduğundan es geçmemek gereklidir. Mide bulantısı günlük hayatta hiç beklemediğiniz bir zamanda, karşınıza çıkabildiği gib şiddetli bir bulantının ardından kusma meydana gelebilmektedir. Kısa sürede geçmeyen, ve sürekli aralıklarlarla tekrar eden bir mide bulantısı sorunu yaşıyorsanız  yolunda gitmeyen birşeyler var demektir.

Mide bulantısının nedenleri nelerdir?

Mide bulantısına ne iyi gelir, nasıl geçer, mide bulantısı hastalık belirtisimidir gibi konulara geçmeden, önce kısa ve önemli bir not, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi sürekli ve , bulantı ile beraber yanma hissi oluşuyor ise bir keinlikle uzmana görünmeniz gerekmektedir.

Mide Bulantısının Başlıca Sebepleri

Mide Bulantısı Neden Olur

 • Alkol Tüketimi
 • Mide Bulantısının Başlıca Nedenleri,
 • Uyuşturucu Madde kullanımı,
 • Madde Bağımlıları
 • Gebelikten Kaynaklı Mide Bulantısı
 • Kronik Hastalırın Sürekli İlaç Kullanımına Bağlı Bulantılar.
 • Kalp Krizi Durumlarında
 • İç Kanmalarda,
 • Derin Psikolojik Hastalıklarda
 • Gastroparezi Ve Şeker Hastalarında.
 • Zehirlenmeler’de
 • Safra Hastalıklarında
 • Yolculuğa Bağlı Geçi Bulantılar
 • Çevre Şartların Etkilemesi ile gelen Bulantılar
 • Bazen Sevdiğini Düşündüğünüz Bir Koku Bile Mide bulantınıza Sebep olabilir.
 • Ani Hava Değişimleri
 • Yükseklik Korkusu Olanlar,

Mide bulantısı aslında daha küçük yaşlarda bizimle beraber büyür ve gelişkelik gösterir, Bebeklik döneminden,Bu yaşımıza kadar farklı tecrübeler ile mide bulantısı problemleri yaşamışızdır, küçük yaştaki mide bulantıları masum olsada yaş ilerledikçe belli sebeplere dayanmaktadır, bunda dolayı mide bulantısı yaşa göre nedenleride farklılık gösterir.

Her evrede ateşli hastalıklar ,mide ülseri,gastrit, yetersiz beslenme, öksürük, gibi öne çıkan etkenler vardır. Mide bulantısında sonra gerçekleşen kusma vucuduuzun istem dışı kendini savunma ve koruma mekanizmasıdır, genellikle kusmalar bize yardımcı olmaktadır, ve zararı yoktur. Yalnız iç kanama beyin sarsıntısı gibi etkenler hariç. Mide Bulantıları yemekten hemen sonra gerçekleşiyor ise yediğiniz yiyeceklerde bir problem var demektir. Bir an önce doktora görünmeniz gerekir.

Mide Bulantısını Ne Geçirir

Su mide bulantınızı gidermeye yardımcı olacaktır, eğer çok etkili olmayıp kusmanıza engel olamadı ise , o zaman kustuktan sonra yine tüketmeniz gerekecektir, çünkü kusma esnasunda, çok fazla su kaybı yaşarsınız, hemen telafi etmeye bakın.

vucut kusma ile beraber su kaybı yaşadığından olayı , su ile birlikte mineral kaybına uğradığınızdan dolayı kısa sürede bunu telafi etmek için besin değeri yüksek muz ile takviye yapabilirsiniz.

Mide Buluntısına Zencefil Çayı

Hemen kendinize bir zencefil çayı yapın zencefil araç tutmalarına karşı sabah kalktığınızda anlamsız bulantılarınıza iyi gelecektir, gün içerisinde tüketmeye devam edebilirsiniz. içme imkanınız yok ise zencefili koklayın rahatladığınızı göreceksiniz.

Mide Bulantısına Limon

Kadınlar bilir gebelik dönemlerinde en acil ve el altında olan Limon Mide bulantılarına çok iyi gelmektedir. Daha etkili sonuç almak için,zencefil ile limonu karıştırıp güzel birr çay ile mide bulantısına son vermeniz mumkundür.

Mide Bulantısına Elma

Elma’nın mide bulantı sı ve sonrasındaki, etkilerinde dolayı tercih edilmektedir, mide bulantısı yaşarken elmanın bulantınızı yatıştırdığını görürsünüz.Midenizdeki toksinlerden kurtulmak istiyorsanız, elma bunun için güzel bir seçenek  Kusma Yaşarsanız Yine miğdenizi yatıştırmaya ve toksinleri atmaya yardımcı olur.

Mide Bulantısına Nane Çayı

Nane Çayı, Nane, Her ikiside mide bulantısını Bastırır mide bulantısı hissettiğinizde Nane yaprağını çiğneyerek Bulantınızı bastırabilirsiniz, Mide rahatsızlıklarınız va ise gastrit ,Ülser, gibi nae yaprağı çiğnemeniz midenizin .yanmasına ve ekşimesine neden olur

Mide Bulantısına Tavuk Suyu

Tavuk suyu genellikle toplumumuzda grip ateşli hastalıklar döneminde sıklıkla başvurulan bir çorba türüdür ve bunda başarısını ıspat etmiştir. Tavuğun bir diğer faydası ise mide bulatılarına çok iyi gelmesidir mümkün derece bulyon kullanmayın , ev’de yapmış olduğunuz tavuğun suyundan 1 veya 2 yemek kaşığı içmeniz, mide bulantınız için yeterli olackatır.

Farkında olmadan yetersiz beslenmenin Mide bulantılarına eden olduğunu biliyoruz. olmadık zamanlar’da mideniz bulanıyor, kendinizi kötü hissediyorsanız Çantanızda , atıştırmalık , leblebi ,fındık,badem ,fıstık, gibi kuruyemişler  bulantınızın geçmesine yardımcı olacaktır.

Bu yazı 367 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak